Ndërlidhjet

LONDËR, KANBERA


Në kuadër të hetimeve për sulmet e dështuara me bomba në Londër dhe në Glazgou, në Australi është arrestuar një person i dyshuar. Policia tha se personi i dyshuar ishte ndaluar në aerportin Brisbejn në Australi. Ky është personi i tetë i dyshuar që mbahet në arrest. Nga Londra raportohet se për shkak të një valigjeje të dyshuar sot ishte evakuuar terminali 4 në aerportin Hithrou.
XS
SM
MD
LG