Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush sot refuzoi ta përjashtoi mundësinë e faljes për ish ndihmësin e lartë të Shtëpisë së Bardhë, Lewis Libby. Zoti Libby ishte dënuar me 30 muaj burg për gënjim dhe pengim të hetimeve lidhur me zbulimin e identitetit të një agjenteje amerikane. Mbrëmë presidenti Bush e kurseu Lewis Libbyn nga dënimi me burg duke thënë se dënimi ishte shumë i rëndë. Vendimi i tij shkaktoi reagime shumë të ashpra nga demokratët opozitarë.
XS
SM
MD
LG