Ndërlidhjet

GUATEMALË


Komiteti Ndërkombëtare Olimpik do të votojë sot për vendimin se kush të do organizojë lojrat dimërore olimpike në vitin 2014. Janë tri qytete kandidate: Soçi në Rusi, Salzburg në Austri dhe Pejong Çang në Korenë Jugore. Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ai i Koresë Jugore Roh Mo Hyuin dhe i Austrisë Heinz Fisher do të jenë të pranishëm në takimin e Komitetit Olimpik, në qytetin e Guatemalës.
XS
SM
MD
LG