Ndërlidhjet

QYTETI GUATEMALËS


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka thënë se është i kënaqur me bisedimet që ka pasur me presidentin amerikan Xhorxh Bush me qëllim të zbutjes së tensioneve ndërmjet dy vendeve. Putin tha se është i "kënaqur me tonin dhe rezultatet" e takimit me Bushin. Putin, shtoi se ata kanë biseduar për planin mbrojtës raketor në Evropë, programet bërthamore të Iranit dhe të ardhmen e Kosovës.
Putin këto komente i bëri në Guatemalë ku do të marrë pjesë në takimit e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik.
XS
SM
MD
LG