Ndërlidhjet

DUBAI


Në një video incizim të publikuar në Internet, lideri i lartë i al-Kaidës, Ayman al-Zawahiri ka ftuar për sulme kundër interesave të perëndimit dhe për ndërrim të regjimit në Egjipt dhe në Arabinë Saudite. Në këtë video-incizim prej 95 minutash, nuk ka referencë lidhur me sulmet e dështuara me bomba në Londër dhe në Glazgou. Ayman al-Zawahiri është bashkëpunëtori më i afërt i Osama bin Ladenit në rrjetin terrorist al – Kaida dhe shpeshherë paraqitet me video-incizime në Internet.
XS
SM
MD
LG