Ndërlidhjet

LONDËR


Një pikturë e artistit të shekullit të XVI-të Rafael është shitur për 37.2 milionë dollarë, duke shënuar kështu një cmim rekord për ndonjë punë të shitur nga ndonjë artist deri tani.
Piktura në fjalë është portreti i Lorenzo de Medici, sundimtarit të Firences në atë botë dhe ishte pronë e një koleksionisti amerikan.
XS
SM
MD
LG