Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ndihmëssekretari amerikan i shtetit Daniel Fried do të qëndrojë të hënën në Prishtinë. Ai do të ketë takime me presidentin Fatmir Sejdiu dhe me Ekipin Negociator. Pritet që Fried t'i njoftojë zyrtarët kosovarë lidhur me takimin ndërmjet presidentëve Bush dhe Putin si dhe me qëndrimet e mëtejshme amerikane për zgjidhjen e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG