Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë quajtur "fatkeqe" deklaratat e zëvendëskryeministrit të parë rus, Sergei Ivanov se Moska do vendosë raketa në enklavën e Kaliningradit, nëse Uashingtoni vazhdon me planet e vendosjes së mbrojtjes raketore në Poloni dhe Ceki. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit megjithatë shtoi se Uashingtoni do vazhdojë "bashkëbisedimin konstruktiv" me rusët në këtë cështje.
XS
SM
MD
LG