Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Numri dy i Xhamisë së Kuqe në Islamabad, e cila prej ditësh ka qenë në qendër të shkëmbimeve të zjarrit me policinë, deklaroi se më mirë vdes si martir se të dorëzohet. Gazi Abdul Rashid, klerik pro taliban, dhe qindra mbështetësit e tij të armatosur kanë luftuar me policinë që nga e marta, ku për pasojë 16 veta kanë humbur jetën. Studentët e shkollave fetare, të mbyllur në xhami, kërkojnë zbatimin strikt të ligjit islamik në vend.
XS
SM
MD
LG