Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia kundërshton anëtarësimin e mundshëm të Gjeorgjisë dhe Ukrainës në NATO, pasi kjo do dëmtonte "besimin dhe mirëkuptimin" në Evropë. Marrëdhëniet mes Moskës nga një anë dhe Tbilisit, Kievit dhe NATO-s nga ana tjetër do përkeqësohen nëse Aleanca vendos të përfshijë këto dy vende, tha zëvendësministri i jashtëm rus, Andreji Denisov.
XS
SM
MD
LG