Ndërlidhjet

KABUL


Trupat afgane dhe ato të koalicioni të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, kanë vrarë 33 luftëtarë taleban pas sulmin kryengritës në një postblok policorë në jug të Afgnaistanit. Po sot, sjë atentator vetvrasës ka shkaktuar vdekjen e 10 policëve dhe vetvetes në një pikë kontrolli në Kandahar.
XS
SM
MD
LG