Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri i Jashtëm i Turqisë, Abdullah Gyl tha se qeveria dhe ushtria janë pajtuar për planin operacional kundër kurdëve në veri të Irakut. Ai tha se Turqia është e gatshme të marrë ofensivën nëse do të jetë e nevojshme.
XS
SM
MD
LG