Ndërlidhjet

UASHINGTON


Edhe një anëtarë i vjetër i partisë Republikane të Presidentit Xhorxh Bush, ka braktisur politikën e presidentit në Irak. Senatori Pete Domenici ka thënë se dëshiron që të përfundojnë operacionet luftarake dhe trupat amerikane të lëshojnë Irakun. "Na duhet një strategji e re e Irakut , që forcat dhe qeveria e Irakut të bëjnë më shumë duke u ballafaquar me rrethanat" tha Domenici.
XS
SM
MD
LG