Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 persona kanë vdekur dhe 40 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një makine bombë në një treg në veri të Irakut
Njoftohet dhe për dy ushtarë britanikë të vrarë në dy incidente të ndara në jug të Irakut. Një nga ushtarët e humbi jetën në luftimet e ashpra që po zhvillohen në jug të Basrës.
Kjo e con në 158 numrin e ushtarëve britanikë të vrarë në Irak, që nga ndërhyrja ushtarake.
XS
SM
MD
LG