Ndërlidhjet

KABUL


30 talibanë janë vrarë gjatë sulmeve të forcave amerikane dhe afgane në jugperëndim të vendit.
Burimet e koalicionit theksuan se nuk kanë informacione për viktima në civilë.
Në të tjera zhvillime organizatat ndërkombëtare që mbrojnë të drejtat e gazetarëve kanë kërkuar nga autoritetet afgane të lirojnë dy gazetarë të arrestuar më 1 dhe 4 korrik.
Arsyeja e arrestimit lidhet me kritikat e tyre ndaj qeverisë.
XS
SM
MD
LG