Ndërlidhjet

LONDËR


Para drejtësisë britanike ka dalë një mjek irakian, që është njëherësh dhe i akuzuari i parë, nga 7 të arrestuarit për sulmet e dështuara tërroriste në Londër dhe Gllasgou.
Ai është 27 vjecari, Bill Abdullah, i lindur në Britani dhe i rritur në Irak.
Ndërkaq sot është përvjetori i dytë i sulmeve terroriste në transportin publik të Londrës, ku humbën jetën 52 njerëz.
Kryeministri britanik dhe kryebashkiaku i Londrës vendosën kurrora me lule në King Cross, një nga stacionet ku ndodhën sulmet.
XS
SM
MD
LG