Ndërlidhjet

LONDËR


Disa nga emrat më të njohur të muzikës pop në botë kanë marrë pjesë në koncertetet e organizuara në 9 qytete, Sidnej, Tokio, Johanesburg, Shangai, Hamburg, londër, Uashington, Nju Xhersi dhe Rio de Zhaniero.
Qëllimi i koncerteve është të rrisin shkallën e ndjeshmërisë së publikut rreth ngrohjes globale dhe pasojave të saj.
Në koncerte u shfaqën dhe video të shkurtra mbi këtë temë. Koncerti është mbështetur nga zëvendëspresidenti amerikan Al Gore.
XS
SM
MD
LG