Ndërlidhjet

TIRANË


Në Tiranë pritet të filloj seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjedhet presidenti i Shqipërisë. Raportohet se kandidatë për këtë post janë Bamir Topi, nga Partia Demokratike, që e udhëheq qeverinë dhe ish kryeministri Fatos Nano, nga Partia Socialiste. Por, pjesa më e madhe e koalicionit që udhëhiqet nga Partia Socialiste në opozitë, thonë se ata do ta bojkotojnë votimin për shkak se nuk e mbështesin zotin Nano. Më herët si kandidat i opozitës ishte përmendur Arjan Zajmi.
XS
SM
MD
LG