Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot qëndron në Prishtinë ndihmëssekretari amerikan i Shtetit Daniel Fried. Fried do takohet me drejtuesit më të lartë vendorë dhe të institucioneve ndërkombëtare në Kosovë.
Fried vjen në Kosovë, pas pjesëmarrjes në fundjavë në takimin e Dubrovnikut dhe qëndrimit në Mal të Zi ku ka përsëritur qëndrimin amerikan në mbështetje të pavarësisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG