Ndërlidhjet

PRAGË


Ura e Karlit në Pragë, një nga simbolet më të njohura në Evropën Qëndrore mbush 650 vjet.
Ceremonitë dy ditore patën si pikë kulmore bekimin e themeleve të urës në orën 5:31 të mëngjesit të sotëm, që përkon sipas historianëve me kohën kur mbreti Karli i IV vendosi fillimin e punimeve bazuar dhe në këshillat e astrologëve të kohës.
XS
SM
MD
LG