Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së kanë paralajmëruar regime të fuqishme nëse pavarësia e Kosovës nuk arrihet shpejtë. Kryetari i Shoqatës së Veteranëve të Luftës, Faik Fazliu i tha Radios Evropa e Lirë se "nëse nuk arrihet pavarësia e Kosovës, ne do të detyrohemi të veprojmë si ushtarë të UÇK-së. Ne kemi luftuar për lirinë tonë dhe për pavarësinë e Kosovës".
XS
SM
MD
LG