Ndërlidhjet

TRIPOLI


Zyrtarët e Libisë kanë thënë se presidenti amerikan Xhorxh Bush i ka shkruar letër presidentit të Libisë, Muamar Kadafi ku bënë thirrje për zhvillimin e marrëdhënieve midis Uashingtonit dhe Tripolit. Marrëdhëniet diplomatike midis SHBA-ve dhe Libisë janë rivendosur në vitin 2004 pas mëse 25 vitesh.
XS
SM
MD
LG