Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri Agim Ceku ka thënë zvarritja e zgjidhjes së statusit, rrezikon humbjen e kredibilitetit të procesit si dhe dobësimin e unitetit të faktorit ndërkombëtar. Kryeministri Ceku, pas një takimi me shefat e zyrave diplomatike në Prishtinë, ka thënë se bisedimet shtesë nuk do të sjellin asnjë ndryshim në këtë proces.
Ndërkohë, shefi i Zyrës Britanike në Prishtinë, David Blunt ka siguruar kosovarët se në rrafshin ndërkombëtar po punohet shumë për të gjetur një zgjidhje të shpejtë për statusin.
XS
SM
MD
LG