Ndërlidhjet

BRUKSEL


Qiproja dhe Malta kanë marrë miratimin përfundimtar që të fillojnë përdorimin e euros duke nisur nga 1 janari i 2008.
Vendimi u morr nga ministrat e financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG