Ndërlidhjet

SARAJEVË


I dërguari ndërkombëtar në Bosnjë-Hercegovinë, Mirosllav Lajcak ka pezulluar nga detyra 35 policë nën dyshimin se kanë qenë të përfshirë në masakrën e Srebrenicës në vitin 1995.
Në mesin e të larguarve është dhe numri dy i policisë në Republikën Serbe të Bosnjës.
Lajcak e ka marrë këtë detyrë më 2 korrik.
XS
SM
MD
LG