Ndërlidhjet

BAGDAD


Amabasada e SHBA-ve në Bagdad ka thënë se kryengritës të dyshuar kanë sulmuar sot pjesën e Zonës së Gjelbërt duke vrarë 3 persona dhe plagosur 18 të tjerë. Në të vrarët përfshihet edhe një pjesëtarë i ushtrisë amerikane. Ndërsa nga të plagosurit janë edhe pesë amerikan.
XS
SM
MD
LG