Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shpërthime dhe të shtëna sporadike janë raportuar mëngjesin e sotëm në Xhaminë e Kuqe në Islamabad. Forcat e Pakistanit gjatë sulmit të djeshëm, vranë 50 militantë përfshirë liderin e tyre Abdul Rashid Ghazi. Ushtria tha se tetë ushtarë janë vrarë gjatë operacionit dhe 50 gra dhe fëmijë janë evakuuar.
XS
SM
MD
LG