Ndërlidhjet

PARIS


Ministri i jashtëm francez, Bernard Kouchner këtë javë do ta vizitoj Prishtinën dhe Beogradin, ka njoftuar ministria e jashtme franceze. Sipas këtij njoftimi, gjatë takimeve të nesërme në Beograd dhe të premten në Prishtinë, zoti Kouchner "do tu bëjë ftesë të dy palëve që të angazhohen në mënyrë aktive " në bisedimet përfundimtare për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG