Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut thotë se së paku 18 vetë janë vrarë sot nga militantët. Nga ana tjetër, ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se pjesëtarët e saj dhe forcat e Irakut sot kanë vrarë 20 kryengritës dhe kanë arrestuar 20 të tjerë, në një operacion në qytetin lindor, Diyala.
XS
SM
MD
LG