Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një delegacion i Ligës Arabe do vizitojë Izraelin në fund të këtij muaji. Qëllimi i vizitës është të diskutojë propozimin e bërë nga kjo organizatë në vitin 2002, sipas të cilit vendet arabe do njihnin shtetin e Izraelit në shkëmbim të largimit të trupave izraelite nga Bregu Perëndimor dhe t'i jepet zgjidhje problemit të refugjatëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG