Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian bëri të ditur se marrëdhëniet me Rusinë nuk do të ndikohen nga mosmarrëveshjet në rritje mes Moskës dhe Londrës. Refuzimi i Rusisë për t'i dorëzuar autoriteteve britanike një ish agjent të zbulimeve ruse i akuzuar për vrasjen e Aleksandër Litvinjenkos në Londër ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve.
Burimet evropiane thanë se mosmarrëveshja në fjalë është cështje ligjore dhe nuk ka ngjyrime politike.
XS
SM
MD
LG