Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm francez, Bernard Koushner sot në Prishtinë u takua me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë. Ai tha se bashkësisë ndërkombëtare i duhen disa javë apo muaj për ta mbyllë procesin e statusit të Kosovës. Këto komente zoti Kouchner i bëri pas takimeve me kryeadministratorin Ruecker dhe me komandantin e KFOR-it Kather. Gjatë ditës zhvillon takime edhe me liderët e Kosovës.
XS
SM
MD
LG