Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësi i policisë së Kosovës, Besim Hoti i tha agjencisë Reuters se "policia kishte marrë një telefonatë nga disa banorë lokalë, se kishin parë persona të armatosur e të uniformuar". Sipas tij, "policia shkoi për të hetuar dhe diksuh ka filluar të shtënat kundër tyre". Policia kishte kthyer të shtënat, por nuk ishte raportuar për lëndime eventuale. Policia dhe trupat e KFOR-it po e kontrollonin terrenin afër fshatit Radishevë, në pjesën veri perëndimore të Kosovës.
XS
SM
MD
LG