Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ehud Olmert pritet të takohet të hënën me presidentin e Autoritet Palestinez, Mahmud Abbas.
Izraeli ka bërë të ditur se do shtojë bashkëpunimin me Autoritetin Palestinez që kontrollon Bregun Perëndimor, derisa Rripi i Gazës është i përjashtuar nga ky bashkëpunim dhe përfitimet ekonomike, derisa mbetet nën kontrollin e Hamasit.
XS
SM
MD
LG