Ndërlidhjet

PARIS


Politikanët libanezë po zhvillojnë ditën e dytë të bisedimeve në kështjellën La Celle Saint Cloud, pranë Parisit.
Franca e organizoi takimin në fjalë me mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Iranit. Takimi synon të arrijë një marrëveshje mes qeverisë së kryeministrit Fuad Siniora, që ka mbështetjen e perëndimit dhe opozitës së drejtuar nga grupi Hezbullah.
XS
SM
MD
LG