Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti afgan, Hamid Karzai ka falur një 14 vjecar, i cili muajin e kaluar u përpoq të vrasë një drejtues vendor në një sulm vetvrasës.
I ati i 14 vjecarit tha se e kishte dërguar djalin për shkollim në një nga medresetë në Pakistan dhe më pas kishte humbur kontaktin me të.
Në të tjera zhvillime 13 afganë janë vrarë në sulme të ndara në vend.
XS
SM
MD
LG