Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Bush pritet të bëjë publike në fillimjavë një mbështetje të re amerikane për qeverinë palestineze.
Këshilltari për siguri kombëtare, Stephen Hadley tha se para takimit të katërshes diplomatike për Lindjen e Mesme, Bush do flasë dhe për rolin e të dërguarit të ri për Lindjen e Mesme, ish kryeministrit britanik, Tony Blair.
XS
SM
MD
LG