Ndërlidhjet

JERUSALEM


Burrështetasi më i vjetër i Izraelit dhe fituesi i cmimit Nobel për paqe, Shimon Peres është betuar sot si president i vendit. Peres, 83 vjecar zëvendësoi në këtë detyrë Moshe Katsav i cili u largua nga detyra si pasojë e akuzave për dhunim.
XS
SM
MD
LG