Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush dhe ai polak Kaczynski takohen mbrëmjen e sotme në Uashington, ku do diskutojnë planet amerikane për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore amerikane në Poloni dhe Ceki.
Moska i kundërshton planet në fjalë, derisa takimi do zhvillohet dy ditë pas vendimit të presidentit rus Putin për të pezulluar pjesëmarrjen e Rusisë në Marrëveshjen për armët konvencionale në Evropë.
XS
SM
MD
LG