Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Forcat pakistaneze të sigurisë janë në gjendje të lartë gatishmërie pas ditës së djeshme ku në sulme të ndara u vranë mbi 40 njerëz.
Mbi 26 persona u vranë gjatë të shtunës në sulme të ngjashme.
Ministri i brendshëm tha se sulmet e fundjavës mund të jenë përgjigjje e militantëve ndaj bastisjes që iu bë Xhamisë së Kuqe në Islamabad dhe vrasjes së një numri militantësh që nuk pranonin të dorëzoheshin.
XS
SM
MD
LG