Ndërlidhjet

TIRANË


Qindra gazetarë dhe qytetarë kanë protestuar sot para zyrave të kryeministrit Sali Berisha për shkak se autoritetet e kanë dënuar një kanal privat televiziv, i cili ishte kritik ndaj qeverisë aktuale.
Qeveria thotë se televizioni privat Top Channel duhet të paguaj afro 9.6 milionë dollarë amerikanë për shkak të tatimeve të papaguara. Protestuesit dhe punonjësit e këtij televizioni e dënuan këtë masë duke e parë atë si veprim kundër lirisë së të shprehurit.
XS
SM
MD
LG