Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane njoftoi se persona të armatosur sulmuan disa shtëpi, dukë lënë të vrarë 29 persona. Sulmi ndodhi në një fshat 90 kilometra në afërsi të Bagdadit. Ndërkohë, një makinë bombë ka shpërthyer sot në afërsi të ambasadës së Iranit, duke lënë të vrarë katër persona dhe plagosur disa të tjerë.
XS
SM
MD
LG