Ndërlidhjet

BRUKSEL


I dërguari i posaqëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari dhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana konkluduan sot se ka pak gjasë që të miratohet propozim rezoluta e tashme për Kosovën në Këshillin e Sigurimit, kanë thënë zyrtarë të BE-së, që morën pjesë në këtë takim. "Duhet pasur durim, siç kam unë" në zgjidhjen e statusit të Kosovës, deklaroi shkurt Martti Ahtisasari pas takimit.
Zoti Solana nuk u paraqit para gazetarëve.
XS
SM
MD
LG