Ndërlidhjet

MOSKË


Sot pritet që Rusia do ti kundër përgjigjet vendimit të qeverisë britanike për dëbimin e katër diplomatëve lidhur me refuzimin e Moskës për dorëzimin e të dyshuarit kryesor në vrasjen e ish agjentit rus, Aleksander Litvinjenko. Mbrëmë në reagimin e parë nga Moska, një Zëdhënësi i minsitrisë së jashtme ruse tha se vendimi britanik ishte "jomoral" dhe se mund të shkaktoj pasoja serioze.
XS
SM
MD
LG