Ndërlidhjet

SAO PAULO


Rreth 200 njerëz kanë vdekur kur një aeroplan brazilian është përplasur dhe ka shpërthyer në aeroportin e Sao Paulos në Brazil. Aeroplani i tipit Airbus-320 njoftohet të ketë dalë jashtë pistës para se të përplasej me një ngarkesë dhe një pikë karburanti. Disa dhjetëra trupa janë nxjerrë nga rrënojat e aeroplanit por ekipet e shpëtimit thonë se asnjë nga 176 pasagjarët nuk kanë arritur të shpëtojnë.
XS
SM
MD
LG