Ndërlidhjet

KABUL


12 persona janë vrarë në incidente të ndara sot në Afganistan. Në mesin e viktimave janë dhe gjashtë policë afganë.
Në të tjera zhvillime, një sulmues vetëvrasës që kishte në shënjestër konvojin diplomatik turk në Kabul, plagosi një civil afgan.
XS
SM
MD
LG