Ndërlidhjet

LONDËR


Miliarderi rus, Boris Berezovski tha se muajin e kaluar për pak kohë u largua nga Britania pasi shërbimet e zbulimit e paralajmëruan se po organizohej një plan për vrasjen e tij.
Berezovski, i cili prej vitesh jeton në mërgim në Britani është një kritik i ashpër i presidentit rus Vladimir Putin.
Deklarata e Berezovskit vjen në kohën kur marrëdheniet mes Londrës dhe Moskës janë të tensionuara rreth mosdorëzimit nga ana e Rusisë të të akuzuarit për vrasjen e ish agjentit sekret rus Alekasandwr Litvinjenko.
XS
SM
MD
LG