Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata serbe për krimet e luftës ka ngritur aktakuzën ndaj Sinan Morinës nga Rahoveci i Kosovës. Morina nga drejtësia serbe akuzohet për "dëbim, burgosje, tortura, dhunime dhe vrasje të tetë civilëve serbë" në vitin 1998.
Morina është arrestuar në vitin 2006 në Mal të Zi dhe i është dorëzuar autoriteteve serbe.
XS
SM
MD
LG