Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka urdhëruar rishikimin e rregullave për sigurinë e importeve. Ky hap vie në përgjigje të shqetësimeve për sigurinë e produkteve të importuara nga Kina dhe vendet tjera. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Toni Snoë tha se ky veprim nuk paraqet "ndëshkim" ndaj Kinës.
XS
SM
MD
LG