Ndërlidhjet

NJU JORK


Konsultimet kushtuar rezolutës së re për Kosovën që është dashur të mbahen sonte në Kombet e Bashkuara janë shtyer për nesër, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve. Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara, Zalmai Halilzad, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian synojnë që nesër t'i bëjnë të ditura planet për statusin e Kosovës duke shtuar se Rusisë i është dhënë edhe një ditë për të qartësuar pozicionin e saj.
XS
SM
MD
LG